Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 013 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Dieta na cellulit

sobota, 26 marca 2011 18:50

Dieta na cellulitCellulit rozwija się w kilku etapach, w okresie kilku miesięcy, a nawet kilku lat.

Pierwszy etap nie daje żadnych objawów klinicznych, drugi i trzeci jest już zauważalny, gdyż dochodzi już do częściowego zwłóknienia tkanki podskórnej. W ostatnim etapie mogą być odczuwalne dolegliwości bólowe wynikające z ucisku guzków zwłókniałego kolagenu na naczynia włosowate i włókna nerwowe.

Dbanie o kondycję skóry powinnyśmy zatem rozpocząć jeszcze przed 30 rokiem życia, przed planowaną ciążą, tak aby, usuwanie cellulitu było jak najprostsze i jak najbardziej efektywne.

Co to jest cellulit?

Cellulit to efekt niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej. Tkanka ulega zmianom, skóra staje się nierówna, chropowata, pofałdowana. Najczęściej zmiany te zaobserwować można na udach, biodrach i pośladkach, ale cellulit może dotyczyć także brzucha, ramion i okolic piersi.

Cellulit  to kłopot milionów kobiet na całym świecie.

Bezpośrednią przyczyną problemu jest zmiana poziomu hormonów. Głównym winowajcą jest estrogen. Pomimo że jest on dużym problemem, to można z nim skutecznie walczyć zaczynając od analizy swojego menu. Cellulit lubi, a zatem Ty musisz unikać, węglowodany oraz tłuste pokarmy. Nie cierpi, czyli Ty powinnaś polubić, ruchu fizycznego. Czasem jednak jego forma wymaga profesjonalnych zabiegów, ale z tym też spokojnie.

Cellulit Kraków, cellulit Warszwa – w każdym większym mieście jest dostęp do profesjonalnych zabiegów. Zaawansowany cellulit to problem, który można rozwiązać, ale warto pozwolić zadziałać medycynie i jej odkryciom.

Powiedzenie sobie: mam cellulit i chcę się go pozbyć to pierwszy krok do sukcesu.

Następnie skupmy się na diecie oraz aktywności fizycznej. Nie zaszkodzi też stosować preparatów antycellulitowych, które należy wmasowywać minimum 3 minuty, 2 razy dziennie. Medycyna estetyczna pozwoli sfinalizować nasze działania. Zabiegi takie jak mezoterapia igłowa dają świetne rezultaty. polega na podaniu poprzez śródskórne wstrzyknięcia substancji odżywczych oraz poprawiających metabolizm na poziomie komórkowym. Aktywne substancje wspomagają naturalne procesy. W wyniku zabiegu następuje bowiem wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. W efekcie skóra jest wygładzona oraz następuje redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego, l-karnityny i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu. Skóra na pewno odczuje zabieg, jeśli poddamy się indywidualnie dobranej terapii – lekarz musi określić stopień zmian na skórze i doradzić ilość zabiegów.

 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

Zabiegi na cellulit

sobota, 26 marca 2011 18:34

Zabiegi na cellulitCellulitu, wróg publiczny nr 1! wielu kobiet, pojawia się w kobiecym życiu zwykle w okresie dojrzewania, w czasie ciąży oraz u kobiet przed menopauzą. Są to zatem te okresy w życiu każdej damy, kiedy występują duże wahania hormonalne w organizmie kobiety. Aby usuwanie cellulitu było skuteczne należy go nie lekceważyć i walczyć z nim już dziś.  

Cellulit może także przybrać na sile w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Co to jest cellulit?

Tłumacząc to zjawisko od strony biologicznej: zbyt duża ilość żeńskich hormonów sprawia, że ścianki naczynek stają się przepuszczalne, a z krwi przesiąkają śladowe ilości płynów. Gdy nie są one odprowadzane i przemieszczane, gromadzą się w pewnych miejscach, bo jest ich za dużo. Zaczyna się obrzęk, który uciska naczynia i utrudnia przepływ krwi. Dwadzieścia lat temu na deformację sylwetki w postaci podskórnych zagłębień i zgrubień cierpiała co druga kobieta po trzydziestce. Dziś - prawie każda. Jest to efekt siedzącego leniwego życia oraz diet obfitujących w węglowodany...

Wiele można zdziałać samemu: ruch fizyczny, dieta bogata w warzywa, owoce, chude mięsa, itd., właściwa pielęgnacja. Warto jednak i przemyśleć wizytę w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Wpisując w wyszukiwarkę słowa cellulit Kraków, cellulit Wrocław otrzymujemy całą masę informacji na temat cellulitu oraz gabinetów medycyny estetycznej znajdujących się w danym mieście.

Zaawansowany cellulit to ta forma schorzenia, która wymaga już profesjonalnych zabiegów. Tkanka podskórna, która ulega dużej deformacji potrzebuje działania różnych czynników, m.in.: substancji aktywnych podanych bezpośrednio do miejsca problemu. Takim zabiegiem jest mezoterapia igłowa, która polega właśnie na śródskórnym ostrzykiwaniu ciała zaatakowanego pomarańczową skórką.  Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego, l-karnityny i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.

Dodatkowo można poddać się zabiegowi liftingu termicznego – Zaffiro. Zabieg opierający się na działaniu promieni podczerwonych zapewnia podgrzanie głębokich warstw skóry. W wyniku tego fibroblasty zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe, które bezpośredni wpływają na napięcie i sprężystość skóry, a taka skóra zawsze wygląda młodziej i zdrowiej.

Wychodząc ze stanowiska: mam cellulit i z nim walczę, można zdziałać wiele, ale należy faktycznie przeciwdziałać tej dolegliwości, nie tylko myśleć o niej po nocach. Ruch, dieta i pomoc fachowców przynoszą świetne rezultaty i uśmiech na twarzy! 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (21) | dodaj komentarz

Walka z cellulitem

sobota, 26 marca 2011 18:23

Walka z cellulitemWidoczne gołym okiem grudki! Nierówności! Cellulit! Dotyczy większości dorosłych Polek, dla niego nie ma też znaczenia ile ważysz, gdzie mieszkasz i ile masz pieniędzy. Kłopot pomarańczowej skórki dotyczy około 80% kobiet na świecie!

Co to jest cellulit?

Najprościej rzecz ujmując to komórki tłuszczowe, które kiedy się powiększają zaczynają uciskać naczynia krwionośne i limfatyczne. Przez to pogarsza się krążenie krwi i przemiana materii w komórkach, które słabiej przyswajają tlen i składniki odżywcze, a co za tym idzie, źle wydalają produkty przemiany materii i toksyny.

Te nieusunięte resztki i woda zaczynają zalegać w tkankach, powiększają się i tworzą tzw. skórkę pomarańczową. Ta z kolei doprowadza do rozpaczy miliony kobiet, które chcą się jej pozbyć. I o ile wiele można zdziałać samemu, o tyle warto przemyśleć wizytę w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. A tych nie brakuje w naszym kraju.

Wpisując w wyszukiwarkę: cellulit Kraków, cellulit Wrocław, itd., bardzo szybko dochodzi się do wniosku, że mamy dużo ofert do przejrzenia.

Zaawansowany cellulit, który jest widoczny, a skóra wyraźnie jest grudkowata to właśnie materiał do pracy lekarzy kosmetologów. Idealnym zabiegiem w tym przypadku jest mezoterapia igłowa, która może zostać wsparta termoliftingiem Zaffiro oraz metodą wykorzystującą ultradźwięki do rozbicia komórek tłuszczowych. Mezoterapia działa od wewnątrz na komórki. W wyniku zabiegu następuje bowiem wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. W efekcie skóra jest wygładzona oraz następuje redukcja cellulitu. Subtancje aktywne wstrzykiwane podczas zabiegu wpływają na metabolizm na poziomie komórkowym oraz wspomagaja proces redukowania pomarańczowej skórki.

Zaffiro doskonale wpływa na jędrność skóry, poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu. Modelowanie sylwetki ultradźwiękami pomoże z kolei pozbyć się komórek tłuszczowych, a właściwie ich zawartości, co przede wszystkim wysmukli nogi – uda oraz usunie tkankę tłuszczową do minimum.

Cellulit to wróg, który wymaga szerokiego spectrum działań, które mogą w końcowym efekcie dać wspaniały rezultat, czyli pozbycie się wroga! Bardzo ważna jest motywacja do działań, do aktywności fizycznej oraz zapoznania się z dietą, które także ma wpływ na cellulit.

I jeszcze jedno stwierdzenie: mam cellulit i chcę się go pozbyć! A szanse na powodzenie są bardzo duże...        


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Jak pozbyć się cellulitu

sobota, 26 marca 2011 18:04

Jak pozbyć się cellulituPomarańczowy kolor może być znienawidzony! 

Szczególnie przez kobiety, które na co dzień zmagają się z uporczywym przeciwnikiem, z cellulitem. Dolegliwość ta dotyczy bardzo wielu kobiet – bez znaczenia, czy są bardzo szczupłe, czy nieco okrąglejsze – każdą może dopaść cellulit.

Specjaliści rozróżniają trzy rodzaje cellulitu - wodny, tłuszczowy i cyrkulacyjny.

  • Cellulit wodny dotyka głównie osoby szczupłe, które mają nieprawidłową cyrkulację krwi i limfy w tkankach.
  • Cellulit tłuszczowy dotyczy osób z nadwagą. Gdy tyjemy, pod skórą odkłada się tłuszcz i cellulit wodny zmienia się w cellulit tłuszczowy.
  • Cellulit cyrkulacyjny to z kolei połączenie dwóch wcześniejszych rodzajów cellulitu.

W skrócie odpowiadając na pytanie, co to jest cellulit, można powiedzieć, że to po prostu nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, której towarzyszą patologiczne zmiany w tkance podskórnej.

Zwalczanie uporczywej dolegliwości nie należy do najłatwiejszych zadań, ale bardzo pomocne są zabiegi medycyny estetycznej. Wyszukując w Internecie informacji na ten temat warto wpisać: cellulit Kraków, cellulit Warszawa – w zależności od tego gdzie aktualnie przebywamy.

Gabinetów medycyny estetycznej nie brakuje w naszym kraju. Lekarze przyjmujący w tych centrach medycyny estetycznej mogą za pośrednictwem zabiegów ułatwić pozbycie się cellulitu.

Szczególnie jest to ważne, kiedy mamy zaawansowany cellulit.

Wymaga on bowiem profesjonalnych technik, które wpłyną bezpośrednio na pracę tkanki podskórnej. Zabiegi działają bezpośrednio w miejscu zaatakowanym pomarańczową skórką. Metody te przynoszą zatem znacznie lepsze efekty.

Na jaki zabieg warto zwrócić uwagę? Na pewno na mezoterapię igłową, która polega na podaniu przy użyciu igły substancji aktywnych, które będą oddziaływać na tkankę podskórną. W wyniku zabiegu następuje bowiem wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. W efekcie skóra jest wygładzona oraz następuje redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek.

Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego, l-karnityny i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Inne składniki wpływają dodatkowo na jędrność skóry oraz jej napięcie.

Najważniejsze to stwierdzić: mam cellulit i mam zamiar się go pozbyć!

Pozytywne nastawienia oraz chęć zmian we własnym życiu to podstawy sukcesu. Warto pamiętać, że walka z cellulitem musi się toczyć także na polu kuchennym, ponieważ niezmiernie ważna jest dieta – uboga w węglowodany i cukry, a obfitująca w warzywa, owoce, chude wędliny, sery, mięsa, ryby, itp. Cellulit niejednokrotnie ma związek z tłuszczem, stąd też zdrowa i lekka dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną to pierwszy krok ku pięknej skórze.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Cellulit

sobota, 26 marca 2011 17:43

CellulitZ problemem objawiającym się pod postacią pomarańczowej skórki zmaga się wiele Polek.

Szacuje się, że na świecie około 80% dorosłych kobiet jest dotkniętych cellulitem.

Typowa kobieca dolegliwość spędza sen z powiek tysiącom pań.

Jest kłopotem podczas wakacyjnych wypadów na plażę, a czasami nawet nie pozwala o sobie zapomnieć w miłosnej alkowie.

 

Co to jest cellulit?

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, której towarzyszą patologiczne zmiany w tkance podskórnej. Cellulit najczęściej atakuje biodra, brzuch, pośladki i przedramiona, czyli miejsca gdzie gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej.

Jak zatem z nim walczyć? Na pewno wspomagając swoje wysiłki dotyczące odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej, profesjonalnymi zabiegami. Gabinety medycyny estetycznej oferują liczne zabiegi.

Szukając we własnym mieście wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: cellulit Kraków, by znaleźć oferty dotyczące zabiegów medycyny estetycznej, które pomagają skutecznie pozbyć się cellulitu.

Zaawansowany cellulit wymaga bowiem profesjonalnych technik, które wpłyną bezpośrednio na pracę tkanki podskórnej. Skuteczność zabiegów jest bardzo duża, ponieważ mogą one działać bezpośrednio w miejsce zaatakowane pomarańczową skórką.

Jedno jest natomiast pewna – każda kobieta powinna sama przed sobą stwierdzić: mam cellulit i chcę się go pozbyć!

Wewnętrzna determinacja, ćwiczenia oraz antycellulitowa dieta dodatkowo wspomagane zabiegami medycyny estetycznej przyniosą rezultaty. Warto zatem zapoznać się z zabiegami, które pomagają się pozbyć cellulitu. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa, która polega na podaniu poprzez śródskórne wstrzyknięcia substancji odżywczych oraz poprawiających metabolizm na poziomie komórkowym. Aktywne substancje wspomagają naturalne procesy.

W wyniku zabiegu następuje bowiem wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. W efekcie skóra jest wygładzona oraz następuje usunięcie cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego, l-karnityny i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu. Aby poprawić napięcie skóry można zastosować preparaty zawierające kwas hialuronowy. Zabieg nie jest bolesny, choć niektórym osobom proponuje się znieczulenie miejscowe kremem. Skuteczność przynosi kilka zabiegów – ich seria, która indywidualnie jest dobierana do potrzeb danej Pacjentki.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

piątek, 23 marca 2018

Licznik odwiedzin:  6 334  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Archiwum

O moim bloogu

Cellulitis to zmora wielu z nas. Jak do tej pory nie wynalezione 100% skutecznej metody. Mamy jednak w arsenale wiele pomniejszych broni, które całkiem nieźle wywiązują się ze swojego zadania.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 6334

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Facet

Pytamy.pl